Etykiety

niedziela, 28 sierpnia 2016

#69 Pamiętnik z wakacji- Taormina.

Myślę, że moje życie bez Włoch nie byłoby życiem. Ja to wiem i wy to wiecie jeśli mnie uważnie czytacie i znacie moją historią. Życie bez Włoch byłoby po prostu życiem bez pasji, miłości, jedynie pewną ulotnością. I tak trudno mi pisać o Italii po tym wszystkim co się ostatnio wydarzyło, ale wierzę, że jest silna. Silna i piękna i przetrwa wszystko.
Dziś jednak chciałabym was zabrać z dala od pesymistycznych myśli i porwać drugi raz w tym tygodniu na Sycylię. Nie chciałabym się powtarzać, ale Sycylia naprawdę zawsze mnie przerażała. Oczywiście jest piękna, ale spędzanie na niej czasu wadziło mi w sercu. Taka biedniejsza niż reszta kraju, pełna ukrytego smutku... Tak bezbronna, że chciałabym ją wziąć w ramiona i ochronić przez zgnilizną brudnych interesów. Sycylia zawsze dla mnie taka była. A potem pojechałam do Taorminy. Taormina to zupełnie inna bajka. Miałam wrażenie, że jest oderwana od reszty wyspy, a pieczę nad nią sprawuje tajemna siła, która pozwala jej błyszczeć bez konsekwencji, Może to śmieszne co teraz piszę, ale nigdy nie widziałam na Sycylii tak bogatego, kolorowego, szczęśliwego miasta. Bajka.18 komentarzy:

 1. ale pięknie, co roku jestem we Włoszech, tym razem byłam gdzieś indziej i gdzieś tam głęboko w sercu trochę brakuje mi tego miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też co roku i choc za rok planuje wybrac się gdzieś indziej to na parę dni na pewno wpadne :D

   Usuń
 2. Tam gdzie siedzisz na schodach to bardzo mi przypomina Grecję i wykopaliska archeologiczne :) do tej pory wspominam olimp, ateny, meteoryty :) codziennie coś zwiedzaliśmy :)
  Uwielbiam takie miejsca, próbować regionalnych potraw i oglądać zwyczaje, tradycje ludzi którzy tam mieszkają. Włochy i wszystko co z nimi związane jest ciekawe. Przynajmniej dzięki twoim postom mogę coś się dowiedzieć i oglądać piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale przybliżasz nam ten kraj :) Zdjęcia cudowne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze zdjęcie - nie da się tego opisać - przepiękne miejsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia chyba jak zawsze są bardzo ładne. Tak samo widoki :D
  Littleredcherrysmile click

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie piękne miejsce! Cudowne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetne zdjęcia równa się świetny fotograf ;)

  OdpowiedzUsuń