Etykiety

czwartek, 20 lipca 2017

#166 Włochy- piękne miejsca cz.13

Witajcie kochani!
Zdawać by się mogło, iż moja seria o pięknych włoskich miejscach zaczęła umierać śmiercią naturalną, ale spokojnie! Jestem tutaj i właśnie zabieram się za kolejny wpis, w którym zabiorę was w kolejne wyjątkowe miejsce. Swoją drogą w poniedziałek wyjeżdżam na urlop. Taaaak w końcu wyjeżdżam nawet jeśli wciąż to do mnie nie dociera. Nie będzie mnie tutaj niby 15 dni, ale nie zostawię was z niczym. Na pewno coś przygotuję i opublikuję w formie wpisu automatycznego. Tych, którzy chcą być ze mną na bieżąco zapraszam na instagram- Skyeenika. Jeśli mnie obserwujecie, napiszcie mi to koniecznie w komentarzu pod postem, bo czasem zdarza mi się przegapić dodającą mnie osobę, a też chciałabym być z wami na bieżąco. :)

Wracając jednak do posta... Dziś zabieram was do pięknego i mało turystycznego Diano Castello położonego w Ligurii tuż przy francuskiej granicy. Nie wiem czy 4 zdjęcia dadzą radę przekonać was do jego wyjątkowości, ale ja tak już mam- często zapominam robić zdjęcia i chłonę wszystko co mnie otacza, szeroko otwartymi oczami i umysłem. Może to i lepsza opcja? Zdjęcia są cudowną pamiątką, ale to co przeżywamy w danym momencie jest za to niepowtarzalnym darem. Nie dajmy sobie tego odebrać przez telefony, aparaty i szybkie łącze internetowe!

Diano Castello swoją historią sięga X wieku kiedy to nazywane było Castrum Diani. Dzielnie broniło się między innymi przed najazdami Saracenów, a w późniejszych wiekach było miastem Republiki Liguryjskiej. W Diano Castello generalnie znajdziemy to co w większości małych, włoskich miasteczek. Zabytkowe kościoły, pozostałości murów obronnych... Ale czyż właśnie to nie jest najpiękniejsze? Ja uwielbiam takie niewielkie miasteczka, w których czas jakby stanął w miejscu i w które nie dociera zbyt wielu turystów. Czasem dobrze po prostu trafić w jakieś miejsce palcem na mapie i bez zastanowienia tam jechać. Gwarantuję wam, że w każdym włoskim miasteczku znajdziecie to "coś" i na pewno nie będziecie rozczarowani.

Byliście kiedyś w Ligurii? A może planujecie?

18 komentarzy:

 1. Niw byliśmy, ale Włochy nam się bardzo pdoobają, więc niewykluczone, że i tam zajrzymy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne miejsce ! Muszę je koniecznie odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Włochy to takie moje małe marzenie, mam nadzieję, że kiedyś się tam wybiorę :) Bardzo ładne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepięknie <3 Ja byłam Ligurii, a dokładniej w Rapallo, Portofino i San Remo. Cudownie jest, kocham te miejsca <3 pozdrawiam, charlizerose.blogspot.com :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo klimatycznie ;)
  Udanego urlopu! Koniecznie śledzę na instagramie, już nie mogę się doczekać miejsc, które pokażesz ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam Włochy :)
  piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę bo mi urlop właśnie dobiega końca :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie byłam tam jeszcze, ale mega mi się podoba ;) ;*

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nigdy nie miałam okazji zwiedzić Włoch, ale moje oczekiwania się potwierdziły przepiękne miejsce!
  dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym tam pojechać tam jest tak ślicznie:))

  Buziaki:*
  WWW.KARYN.PL || FACEBOOK || INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 11. Ile bym dała aby zobaczyć to wszystko na żywo <3

  OdpowiedzUsuń