Etykiety

poniedziałek, 31 lipca 2017

#169 Co przywieźć z Molise, Abruzzo i Lazio.

Witajcie kochani w kolejnym przydatnym dla was (a przynajmniej taką mam nadzieję!) poście.
Jak widzicie wybrałam 3 kolejne regiony, które postaram wam się choć trochę przybliżyć pod kontem tego co możecie tam nabyć i z czym koniecznie wrócić do domu.

1. Molise.
Zastanawiam się co sensownego można powiedzieć o tym regionie. Molise jest naprawdę malutkie i zdaje mi się, że wyjątkowo słabo rozwinięte turystycznie. Nie słyszałam nigdy, aby ktoś podróżujący chociażby z Polski, za docelowy punkt swojej wycieczki stawiał Molise. A być może to błąd? Bo Molise choć małe, pełne jest ciekawych miast i wioseczek.
Jeśli szukacie czegoś naprawdę oryginalnego to zdecydowanie z Molise opłaca się przywieść Zampogne czyli dudy, które produkowane są w tej okolicy. Poza tym także ceramikę, z której słynie główne miasto regionu czyli Campobasso. Campobasso swoją drogą słynie także z dzwonów produkowanych z brązu, ale o kupowanie brązowego dzwona jako pamiątkę, nikogo nie podejrzewam. :P

2. Abruzzo.
Abruzzo jest jednym z moich ulubionych regionów, związanym nieodłącznie z moim dzieciństwem i pięknymi wspomnieniami. Abruzzo polecam zwiedzać samochodem, ponieważ do najpiękniejszych miejsc nie dojedziecie pociągiem!
Abruzzo słynie z rzemiosła więc wszelkie rzeczy typu paski skórzane, biżuteria, będą fajnym pomysłem na prezent. Dodatkowo także wyroby wiklinowe i te z kamienia, z którego słyną głównie okolice Majella.
Jeśli chodzi o moje ukochane jedzenie to między innymi szafran z L'Aquila, czarne trufle, Ferratelle, które przypominają nieco nasze wafle.
http://www.inabruzzo.it/

3. Lazio.
Z pewnością jeden z popularniejszych regionów, bo przecież to w nim znajduje się Rzym- stolica kraju. Zastanawia mnie co prawda jak wielu ludzi zwiedza cały region, a nie tylko Romę, ale trudno, nie będziemy się teraz nad tym głowić. ;)
Powiem wam mało oryginalnie, iż w Rzymie i okolicach nie ma specjalnie niczego zapierającego dech w piersiach do nabycia (albo tylko mi się tak wydaje). Oczywiście uwielbiane przeze mnie figurki z koloseum czy Bazyliką, kalendarze z widokami z miasta czy magnesy na lodówkę, ale to można kupić niemalże wszędzie. Jeśli miałabym kupować coś do jedzonka z tych okolic to może oryginalny ser Pecorino Romano.

Byliście w którymś z tych regionów? Co przywieźliście? :)

5 komentarzy:

 1. Byliśmy w Lazio, ale jesli chodzi o samo ukształtowanie terenu, czy widoki to bardziej od Rzymu podobała mi się północna czesc tego regionu, w strone Cascii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z Włoch można przywieźć różne wspaniałe rzeczy, my przywiezlismy sporo pamiątek, ale tez wino, sery i makaron☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Molise ♥ Mam w tym regionie kilka miejsc, które chciałabym zobaczyć. Casacalenda, Riccia, Termoli.
  Nigdy jednak nie wpadłabym na pomysł, aby przywieźć stamtąd dudy, ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaa i byłam w Rzymie. Chciałam się wybrać nad morze, ale zabrakło mi czasu i opuściłam. Co przywiozłam z tego regionu Hmm. Oprócz takich normalnych pamiątek to chyba nic szczególnego :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawilas mnie tych pierwszym, malutkim regionem.

  OdpowiedzUsuń